Im więcej kobiet korzystający z zabiegów medycyny estetycznej, tym więcej zgłaszanych przez nie dolegliwości. Podczas gdy jedne decydują się jedynie na powiększanie ust, inne chcą skorzystać z bardziej skomplikowanych kuracji, które przywrócą im młody wygląd niemal natychmiastowo. Właśnie do tej grupy zabiegów należy wolumetria twarzy, czyli modelowanie jej konturów bez użycia skalpela. Może być ona klasyfikowana, jako lifting twarzy, choć samo jej wykonywanie znacznie różni się od kuracji wykonywanej przez chirurga.

Modelowanie bez skalpela

Wolumetria to zabieg, który mogą wykonać kosmetologowie w swoich gabinetach. Za jej pomocą niwelowane są zmarszczki, a sucha skóra odzyskuje prawidłowe nawilżenie. Kobiety, które w związku z procesami starzenia narzekają na zwisającą skórę mogą zdecydować się na modelowanie twarzy bez chirurgicznej ingerencji. Specjalnie przygotowane substancje wstrzykiwane są w określone partie twarzy powodując jej pełniejszy wygląd, a tym samym niwelując nieestetycznie zwisającą skórę.

Specjalistyczne umiejętności

Takie zabiegi na twarz, jak wolumetria, czy mezoterapia igłowa nie wymagają co prawda obecności chirurga, lecz nie zmienia to faktu, że ingerują one w ciało człowieka. Tym samym do ich przeprowadzania potrzebne są specjalistyczne umiejętności oraz wiedza, która pozwoli na ich bezpieczne wykonanie i niespowodowanie efektów innych, od pożądanych. Kosmetolodzy latami zdobywają swoje kwalifikacje i są doskonale przygotowani do przeprowadzenia zabiegów na skórze.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...