Wiedza na temat kuracji wykonywanych przez kosmetologów wśród pacjentów nadal pozostaje niewielka. Duża liczba osób uważa, że klinika medycyny estetycznej  przeznaczona jest jedynie dla tych kobiet, które planują ingerencję chirurgiczną w swoje ciało. Tymczasem zawód kosmetologa to zróżnicowane metody leczenia, które pozwalają pacjentom nie tylko poczuć się młodziej, lecz także pozbyć się uciążliwych defektów skóry. Co warto wiedzieć, na temat zabiegów przeprowadzanych przez gabinet medycyny estetycznej?

Kompleksowe zabiegi hamujące starzenie

Najpopularniejszymi zabiegami wykonywanymi w klinikach są te, które mają odmłodzić wygląd skóry i przywrócić jej dawną jędrność. W tym celu wykonuje się między innymi takie kuracje, jak mezoterapia igłowa, która wbrew pozorom w bezbolesny sposób walczy z powstającymi zmarszczkami, nici liftingujące, za pomocą których skóra twarzy staje się naciągnięta bez pomocy chirurga, czy wykorzystywanie substancji do miejscowego wypełniania zmarszczek, takich jak toksyna botulinowa, popularnie zwana jadem kiełbasianym.

Korekta wyglądu twarzy

Obok powstrzymywania starzenia kosmetolodzy walczą z szeregiem innych defektów estetycznych. W gabinetach wykonuje się usuwanie blizn, które od lat występują na skórze pacjentów, czy powiększanie ust za pomocą takich substancji, jak botulina, czy kwas hialuronowy. Możliwa do wykonania jest także wolumetria, czyli niechirurgiczne modelowanie kształtu twarzy. Wszystko to, by pozwolić pacjentom czuć się lepiej we własnej skórze.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...